Kaskad Sistemleri

Kaskad Sistemleri
Kaskad Sistemleri

Kaskad sistemi, büyük kazanların getireceği yüksek maliyeti ortadan kaldırır. Kaskad sistemi, tesisatınızın ihtiyacına göre birden fazla cihazdan oluşur. Yan yana çalışan cihazlar modülasyonlu olarak çalışırlar. Birbirine bağlı ve oransal kontrollü çalışan kaskadlar, yatırım maliyeti açısından tek bir büyük kazandan daha ekonomik olabilirler. Buna göre 100Kw gücünde tek bir kazan yerine 51Kw gücünde 2 kaskad kullanmak size daha az masraf çıkaracaktır. Kaskad sistemde 30 cihaza kadar duvar tipi yoğuşmalı kazanı birlikte çalıştırmak mümkündür.

Yoğuşmalı Kaskad Sistemi Nasıl Çalışır?

Kaskad sisteminde tüm cihazlar oransal kontrollü (modülasyonlu) olarak çalışır. Tüm kazanların aynı anda kontrol edilebilmesi için kontrol ünitesine bağlanmaları gerekir. Belirlediğiniz oda sıcaklığında bir değişiklik olduğunda öncelikle ilk kazan devreye girerek %100 verimle çalışır. Çalışmakta olan kazan arıza nedeniyle çalışmayı bırakırsa, seri olarak bağlanan sonraki kazan otomatik olarak devreye girer ve çalışma düzeninde bir aksaklık yaşanmaz.Kaskad kazanları duvara monte edildikleri için yer kaplamazlar. Elektronik kontrol sistemi sayesinde aynı anda çok sayıda bölgenin sıcaklık ayarları yapılabilir. Bu sayede ısınma masraflarınız azalır ve bu avantaj faturanızda gözle görülür bir fark yaratır.

Kaskad sisteminin avantajları

  • Oda sıcaklığı kontrol hassasiyeti ± 0,1 C değerindedir.
  • Cihazlar 24 saatte bir sıra değişir. Bu sayede tüm cihazlar eşit zamanlarda çalışır.
  • Bu sistemler tam modülasyonlu brülörlere sahiptir ve bu brülörlerde hava ve yakıt birlikte oransal olarak ayarlanır.
  • Oransal kontrol yanında aynı zamanda sıra kontrol avantajına da sahiptir. Böylece toplamda kapasite %2 ile %100 arasında sürekli kontrol edilebilmektedir. %0-2 arasında ise oransal kapasite kontrolü, pompa modülasyonu (pompa çalışma süresi kontrolü )yardımıyla sağlanır. Brülör modülasyonuna paralel gerçekleşen pompa modülasyonu sayesinde sistemde dolaşan su miktarı, dolayısıyla sa kayıplar azalır. Yer kaybı çok azdır.
  • Alev sıcaklığı çok düşüktür. Bu nedenle NOX emisyonları 20 mg/ k Wh değerinin altında kalmaktadır.  Sistem sürekli yedeklidir.
  •  Cihazların su hacmi düşük olduğundan kısa sürede istenen gidiş suyu sıcaklığına ulaşır.
  • Yanma fan yardımı ile gerçekleştirildiğinden, bacanın pozitif basınçlı dizayn edilmesi mümkündür. Bu sayede daha küçük baca çapları hesaplamak mümkündür.
  • Hava - yakıt karışımı pnömatik olarak yapıldığından, baca çekişinden etkilenmez. Mevsim değişikliklerinde tekrar brülör ayarı gerektirmez. Dönüş suyu kontrolü ve yoğuşma için önlem almaya gerek yoktur.
  • Gelişmiş kontrol panelleri sayesinde sistem kapasitesinde sistem kapasitesine % 100 uyabilen çok hassas kapasite kontrolü (ısı üretim ) en yüksek verimli işletmeyi sağlar.

Kaskad Sistemi ile daha çok tasarruf daha çok keyif.

Tasarruf anlayışımız: Sadece gerektiği kadar yakıt tüketmek. küçükten büyüğe farklı ölçekteki yaşam alanları için enerji verimliliği, yenilikçi ve modern sistem teknolojisi getiriyor. Sıcak su için Yoğuşmalı kazanlarımız, kullanım suyunu hem verimli, hem de güçlü bir şekilde ısıtıyor. Binanın büyüklüğüne bağlı olarak sunduğu farklı kapasitelerdeki cihaz çözümlerimiz ile , sıcak su ihtiyacını tasarruflu ve güvenilir bir şekilde karşılıyor. Sıcak suyu önceden hazırlamak ve depolamak için kullanılabilen boylerler ile yüksek sıcak su ihtiyacı için konforlu çözümler üretiyoruz.

Whatsapp